o nas
o Kasi
o Eli
o Maćku
o Igorze
o Pontonie
o Wieśku
o Jarku

Zespół tworzy 7 osób, których doświadczenia artystyczne i życiowe prowadziły różnymi drogami, i może właśnie dlatego ich spotkanie doprowadziło do powstania projektu, który jest nową i oryginalną propozycją na polskim rynku muzycznym.
Historia JWTW sięga początku lat 90 tych, kiedy trzech muzyków z aktualnego składu zespołu ( Wiesiek Orłowski, Małgorzata Sobczyk, Maciek Pietraho) założyło formację pod nazwą SZCZĘŚLIWY ZBIEG Z OKOLICZNOŚCI. Już wtedy zaczynała się kształtować artystyczna wizja muzyki, która łączyłaby w sobie wyraźnie określony przekaz tekstowy z muzyką żywą i energetyczną, związaną i z folkiem, rock'n'rollem.
Pod koniec 1996 r. podczas prób muzycznych przed nagrywaniem ścieżki dźwiękowej do filmu "Gnoje”, doszło do kolejnego spotkania muzyków, które zaowocowało powstaniem obecnego kształtu zespołu. Pierwsze koncerty nowo powstałej formacji, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem zwłaszcza publiczności "folkowej", która zaakceptowała z entuzjazmem próbę połączenia muzyki z kręgu ballady i piosenki autorskiej z elementami muzyki rockowej i punkowej. To żywe zainteresowanie, doprowadziło pod koniec 1997 r. do powstania pierwszego albumu zespołu, nagranego przez wydawnictwo muzyczne FolkTime z Warszawy. Powstanie tego albumu przyczyniło się do kolejnych propozycji koncertowych, a jednocześnie określiło charakter granej muzyki.
Z roku na rok muzyka JAK WOLNOŚĆ TO WOLNOŚĆ zaczęła zyskiwać coraz szerszy krąg odbiorców (nie tylko muzyki folk) i coraz częściej zaczynała być dostrzegana przez media i większe wytwórnie płytowe. Doprowadziło to w połowie 2000 r. do podpisania kontraktu fonograficznego z Pomaton EMI i do nagrania albumu "Honorowi dawcy krwi", który został zarejestrowany pod koniec 2000 r. Do pracy przy tym nagraniu, został zaproszony Wojtek Waglewski (Voo Voo), któremu wspólnie z zespołem udało się skonkretyzować, a jednocześnie rozbudować aranżacyjnie pomysły muzyczne zawarte w nowych i starych piosenkach zespołu.

Płyta "Honorowi dawcy krwi" została nominowana do nagrody Fryderyków 2001 w kategorii: Piosenka autorska.

Aktualny skład zespołu:
Katarzyna Sobczyk – śpiew
Elżbieta Misiak - akordeon
Wiesiek Orłowski – gitara, śpiew
Maciek Pietraho – sajgonka, śpiew
Maciek Sosnowski – perkusja
Igor Buszkowski – gitara basowa, chórki
Jarek Denis – gitara elektryczna, chórki


O Wie O Eli O Igorze O Pontonie O Jarku O Kasi O Maćku